Меню
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Flag Counter Flag Counter

Історична довідка

 
Історична довідка про розвиток дитячої технічної творчості в м. Костянтинівка з 1945 року.

      Після закінчення Великої Вітчизняної війни розгорнулася робота з відновлення мережі народної освіти, в тому числі і позашкільних установ. Зміст і форма позашкільної роботи визначилися відповідно до перспектив розвитку системи освіти. Виникла необхідність систематично знайомити учнів з досягненнями науки і техніки, проводити масові змагання, створювати майстерні, розвивати форми позашкільної роботи.
        Постанова  "Про заходи щодо поліпшення позашкільної роботи з дітьми" (1946) вимагало докорінного поліпшення керівництва позашкільною роботою, проводити її на високому ідейному рівні. Висунуті проблеми вимагали організації гуртків технічного напрямку До 50-х років у м. Костянтинівці функціонували гуртки в основному авіамодельний, судномодельного та гуртки "Умілі руки". Позначалися труднощі і складності. Складність полягала в тому, що залучення хлопців у гуртки проводилося на добровільну участь хлопців. А їх треба було зацікавити. Потрібні були вчителі-ентузіасти.
Ними були Бабенко Валентина  ВШ 2, Федорищев Іван Васильович СШ № 11, Нарожний Леонід Васильович ВШ 7, Кутафин Анатолій Іванович, Крижанівський Микола Петрович.
      Поява перших форм позаурочної діяльності, розвиток технічному оснащеності шкіл призвело до розширення мережі розвитку технічних гуртків. З'явилася необхідність створення координаційного центру, який керував би і направляв роботу цих гуртків. І вже в 1953 році в нашому місті відкрили дитячу технічну станцію юних техніків.
      Станція складалася з чотирьох кімнат, але величезний інтерес школярів до техніки розширив творчу діяльність. З'явилися дитячі роботи з елементами вигадки, новизни. Завданням станції юних техніків стало створити в кожній школі технічний гурток.
      Організували семінари керівників гуртків, які дали напрямок роботи творчої праці. В основному були організовані гуртки авіамодельний, молодших школярів. Знайомство з лобзиком, роботою на верстаті все більше викликало інтерес у школярів.
      Періодично стали показувати свої роботи й обмінюватися досвідом. Організовувалися змагання, виставки технічної творчості.
      У 1974 році на базі міської станції юних техніків був про організований республіканський семінар по дитячому технічної творчості молодших школярів в якому взяло участь 32 людини з різних міст.
      Широкого розмаху приймає діяльність міської станції юних техніків в 70-х. Було виділено будівлю, площею 2075 кв.м, 17 навчальних кімнат. Значно розбивалася матеріальна база гуртків. У цей період велика заслуга належить директору СЮТ Кутафіна А. І. Вихованці станції юних техніків стають керівниками технічних гуртків, розширюється мережа технічних гуртків у міському масштабі. З'являється цікавий вид технічного спорту - гурток картингістів, виготовлена була єдина машині і до самих дрібних частин своїми силами. Диски коліс відливали ручним способом. У цей час гуртків керував Отрішко Володимир Андрійович. І на обласних змаганнях команда картингістів займає 3 місце.
      У 1972 році створюється гурток автолюбителів. Виготовлений мікроавтомобіль "Баггі". Гурток цей в основному працював на базі гуртка картингістів.
      Найпоширенішим і активним показав себе авіамодельний гурток. У цьому заслуга вчителя праці Нарожного Леоніда Васильовича. Команда, авіамоделістів щорічно бере участь в обласних змаганнях, але гурток функціонував на базі ВШ 7.
      Починаючи з 1980 року, керував цим гуртків вихованець Нарожного Л. В. - Кумейко Сергій Григорович. Технічно грамотний, знає і перейняв досвід він майстерно навчав підлітків авіамоделізму.
Йдучи в ногу з сучасністю, не можна не відзначити, що колектив станції юних техніків прикладає сили на нарощування темпів виготовлення експонатів високої якості.
      Гурток Радиоконструктор - керівник Шатковський Віктор Станіславович добився добрих результатів у своїй роботі. Експонати отримують високу оцінку на обласних змаганнях і виставках. Експонат "металошукач" відправлений на виставку ВДНГ в м. Москва.
        Більших результатів домігся гурток операторів КВ і УКВ, керівник гуртка Літовко Валентин Васильович. У травні 1987р. команда посіла 2 місце на обласних змаганнях.
      Новим видом технічного творчості в СЮТ є гурток мікротехніки. Напрям цього гуртку направлено на виготовлення мікромотоціклов. Це викликало більшої інтерес у школярів і сприяє розвитку практичних навичок водіння і засвоєння правил дорожнього руху. З 1984 року цей кружон на обласних змаганнях займав призові місця. Керівник гуртка - Гербредер Юрій Вікторович.
      З 1986 року гурток мікротехніки став розвиватися самостійно. Виготовлений мікромотоціклов "Понні", який на обласних змаганнях посів I місце. Керує гуртком вихованець СЮТ - Череваненко Ігор Валентинович.
      Більших результатів домігся Ракетомодельний гурток-керівник гуртка-директор СЮТ - Архипов Б.Є. Команда ракетомодельного гуртка в 1994-95 уч.  брала участь у міжнародних змаганнях на кубок Янгеля, які проходили у Дніпропетровську.
У республіканських змаганнях, які проходили у м. Чернігові команда зайняла 3 призове місце.

 

ПРОДОВЖЕННЯ

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
Українське ділове мовлення. Календар свят
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів

Станція Юних Техніків © 2020
Анализ сайтов, проверка тиц, google pr Счетчик PR-CY.Rank Счетчик тИЦ и PR Яндекс.Метрика